Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, jak zacząć podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, ale tanim kosztem, który nie wymaga wydatku powyżej 3000 złotych na dany kurs stacjonarnie. Jest to nie od dziś wiadome, że szkoła nie zapewni najlepszych kwalifikacji zawodowych, lecz je zapoczątkuje. Dlatego, też warto zacząć samemu myśleć o podniesieniu takiej kwalifikacji zawodowej, by Twoje CV nie wyglądało słabo przed wysyłaniem ich do pracodawców. Ważnym tutaj aspektem jest doświadczenie szkoła, ale i dodatkowe kwalifikacje twarde, które możemy zdobyć bardzo tanio i szybko. Dziś przedstawimy 3 pomysły na to, jak zdobyć tanio swoje kwalifikacje zawodowe, które honoruje już większość pracodawców.
Rozwój kompetencji to nie tylko drogie szkolenia.
Wiele osób myśli, że podnieść swoje kompetencje mogą tylko i wyłącznie drogimi szkoleniami. Od razu zaznaczam, że tak nie jest. Podnosić kwalifikacje zawodowe można między innymi w sposób prosty i tani kupować książki o swojej tematyce branżowej i doszkalać wiedzę. Wiele osób chce zacząć rozwijać swoje umiejętności, nie tylko przez to, że chcą znaleźć lepszą pracę, ale też przez to, że obecnie na rynku jest dość ciężko znaleźć pracę dla siebie z ubogim CV.
Jak rozwijać swoje kompetencje? Zacznij testować te 3 pomysły.
Po wykonaniu kroku o przemyśleniu swojej ścieżki zawodowej i ukończeniu przykładowo liceum ogólnokształcące warto zająć się szybkim podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, które mogą być naprawdę tanie, które też możesz dopisać do CV, czy też urzec swoją wiedzą o danej niszy na rozmowie o pracę. Zacznijmy, więc od bardzo znanego pomysłu.
1. Kursy Online.
W odróżnieniu od tych całodniowych kursów stacjonarnych, w których koszt wchodzi wiele czynników i staje się on naprawdę dogi. Można wybrać łatwiejszy pomysł. Jest to pomysł kursów online, za które mniej zapłacisz, uczysz, się z każdego miejsca na świecie możesz zawsze do nich wrócić i przypomnieć sobie całą tematykę. Zwykle takie kursy trwają od 2 godzin do kilku dni. Podczas odpowiedniego słuchania i notowania podczas takiej nauki wyniesiesz naprawdę dobrą wiedzą a co najważniejsze certyfikat, dany po zakończeniu, wówczas możesz do CV dopisać takowy kurs do umiejętności twardych.
2. E-booki i książki.
Jest to zdobywanie wiedzy taniej na każdy prawie temat i prawie na każdą niszę zawodową. Wiele osób o tym zapomina, ale przez książki i e-booki także się uczymy i zdobywamy wiedzę, która może nam się przydać podczas pracy w danym zawodzie. Nie jest to przypadkowe, że największe firmy CEO i inne osoby z różnych okładek wypowiadały się i podkreślają, ile dały, im studiowanie lektur biznesowych w ich całych karierach.
3. Prasa i portale branżowe z danej niszy.
Codzienną nową dawkę dużej i wartościowej wiedzy dają też portale prasowe i portale branżowe, które co dzień publikują wpisy/artykuły, które zawierają dużą ilość materiałów związanych z Twoją niszą branżową. Co pozwoli Ci na jeszcze większą dawkę danej wiedzy, którą później można wykorzystać w swojej pracy.